Irish Open 2019 30 March 2019 Dublin
Results
Competitors
Medals
Statistics
Categories
MG-28
(PDF)
MG-32
(PDF)
MG-36
(PDF)
MG-40
(PDF)
MG-44
(PDF)
MG+48
(PDF)
MB-24
(PDF)
MB-27
(PDF)
MB-30
(PDF)
MB-34
(PDF)
MB-38
(PDF)
MB-42
(PDF)
MB-46
(PDF)
PCG-36
(PDF)
PCG-44
(PDF)
PCG-48
(PDF)
PCG-52
(PDF)
PCG-57
(PDF)
PCG-63
(PDF)
PCB-38
(PDF)
PCB-42
(PDF)
PCB-46
(PDF)
PCB-50
(PDF)
PCB-55
(PDF)
PCB-60
(PDF)
PCB-66
(PDF)
CG-48
(PDF)
CG-57
(PDF)
CG-63
(PDF)
CG+63
(PDF)
CB-50
(PDF)
CB-55
(PDF)
CB-60
(PDF)
CB-66
(PDF)
CB-73
(PDF)
JW-57
(PDF)
JW-63
(PDF)
JW+70
(PDF)
JM-55
(PDF)
JM-60
(PDF)
JM-66
(PDF)
JM-73
(PDF)
JM-81
(PDF)
JM-90
(PDF)
SW-57
(PDF)
SW-63
(PDF)
SW-70
(PDF)
SW-78
(PDF)
SW+78
(PDF)
SM-60
(PDF)
SM-66
(PDF)
SM-73
(PDF)
SM-81
(PDF)
SM-90
(PDF)
SM-100
(PDF)
SM+100
(PDF)
VM1-66
(PDF)
VM1-73
(PDF)
VM1-81
(PDF)
VM1-90
(PDF)
VM1-100
(PDF)
VM1+100
(PDF)
VW-57
(PDF)
VW-70
(PDF)
VM2-66
(PDF)
VM2-73
(PDF)
VM2-81
(PDF)
VM2-90
(PDF)
VM2-100
(PDF)
VM2+100
(PDF)
Competitors
Name
Grade
Club
Category
Pos
Kalen AINSWORTH
6 Mon
Bushido
MB-27
3.
Oliver ALMOND
13 Mon
Moberly JC
PCB-42
1.
Imogen ARMSTRONG
10 Mon
The Judo Academy
MG-32
3.
Quinn ARMSTRONG
13 Mon
The Judo Academy
PCB-55
3.
Antony ASHTON (4)
2 Dan
Micklefield JC
SM-66
3.
Antony ASHTON*
2 Dan
Micklefield JC
VM1-66
1.
Lucy BAKER
10 Mon
SKK JC
PCG-48
3.
Dan BALAN
?
Higashi
CB-60
3.
Maxim BALAN
?
Higashi
MB-24
7.
Alicja BANDURA
7 Mon
Oranmore JC
MG-40
-
Sylwia BANDURA
8 Mon
Oranmore JC
MG+48
2.
Claude BARDIN (5)
4 Dan
Coolmine JC
SM-90
7.
Claude BARDIN*
4 Dan
Coolmine JC
VM2-90
1.
Matt BARRETT
11 Mon
REN-BU-KAN
MB-27
7.
Alexandra BARTON
1 Dan
Finnish Judo Assoc
SW-70
1.
Erik BECKER
1 Dan
Judo Saarlouis
SM-90
3.
Mairead BENNETT
1 Kyu
Killarney JC
JW-57
3.
Mairead BENNETT* (5)
1 Kyu
Killarney JC
SW-57
2.
Luc BERTHELOT
4 Kyu
Yamakwai
PCB-50
3.
Dara BLACK
8 Mon
Higashi
PCB-46
2.
Jamie BLACK (5)
1 Dan
Clyde JC
SM-81
3.
Arteom BOLDURAT
8 Mon
Higashi
MB-38
1.
Kevin BOLGER
1 Kyu
Kilkenny JC
VM1-100
3.
Dylan BOND
10 Mon
Triangle JC
PCB-42
-
Kevin BOND
3 Dan
Triangle JC
VM1-73
-
Giacomo BORILLO
7 Mon
Kodokan Ireland
MB-34
-
Nichita BOTNARU
3 Mon
Higashi
MB-34
5.
Páraic BOURKE
14 Mon
Limerick JA
MB-24
2.
Rebecca BRADLEY
16 Mon
Clyde JC
CG-57
1.
Luke BRANIFF
4 Mon
Yamakwai
MB-38
-
Tom BRELSFORD
10 Mon
SKK JC
PCB-46
-
Adam BURKE
8 Mon
Bushido
JM-55
3.
Callum BURKE
9 Mon
Kin Ryu
MB-38
2.
Cora BURKE
4 Mon
Abbey JC
MG-44
3.
Emma BURNETT (1)
1 Dan
Oxford Judo
SW-57
3.
Emma BURNETT*
1 Dan
Oxford Judo
VW-57
1.
Thomas BUTLER
1 Kyu
NUI Galway JC
SM-81
-
Dominic BUTLER (7)
1 Kyu
NUI Galway JC
SM-90
-
Regan BYRNE
3 Mon
Ashbourne
MG-32
5.
Marius CARAMAN
5 Mon
Coolmine JC
CB-73
-
Daniel CAREY
6 Mon
Bushido
PCB-46
-
Caleb CARTY
?
Swords JC
PCB-50
-
Jacob CARTY
?
Swords JC
PCB-50
3.
Nathan CARTY
?
Swords JC
CB-50
-
Marta CAVARE
5 Mon
Paul Cummins School of Judo
MG-40
2.
Raitis CAVARS
9 Mon
Paul Cummins School of Judo
PCB-46
1.
Ignas CHASANOVAS
12 Mon
Swords JC
MB-46
3.
Samantha CHRANIUK
3 Dan
Micklefield JC
VW-70
1.
Samantha CHRANIUK
3 Dan
Micklefield JC
SW-70
2.
Aaron CLARK
12 Mon
Clyde JC
PCB-50
1.
Fraser CLARK
15 Mon
Clyde JC
PCB-66
1.
Ben CLAYDEN
4 Dan
Athenry JC
SM+100
3.
Ben CLAYDEN*
4 Dan
Athenry JC
VM1+100
2.
Derek CONWAY (4)
3 Dan
Galway JC
SM-81
7.
Derek CONWAY*
3 Dan
Galway JC
VM1-81
1.
Yenuli COORAY
10 Mon
Lion JC
PCG-52
3.
Nicholas COSGRAVE
14 Mon
Limerick JA
MB-24
-
Luke COSTELLOE
12 Mon
Kerry School of Judo
PCB-46
3.
Tom COSTELLOE
10 Mon
Kerry School of Judo
MB-34
7.
Damien COTTER
3 Kyu
Drogheda Academy
VM2+100
2.
Adam COUNIHAN
9 Mon
Killarney JC
PCB-50
-
Rodney CRAIG (5)
8 Mon
Spartan JC
JM-73
7.
Rodney CRAIG* (7)
8 Mon
Spartan JC
SM-73
5.
Alexander CRETU
?
Swords JC
PCB-50
2.
Andrew CRETU
?
Swords JC
MB-27
3.
Donnacha CRONIN
3 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-24
3.
Rebecca CUCKOO
2 Dan
Coleraine JC
SW+78
1.
Aobh CULLOTY
8 Mon
Kerry School of Judo
MG-32
5.
Clodagh CULLOTY
5 Mon
Kerry School of Judo
MG-28
-
William CULLY
2 Dan
Abbey JC
VM1-90
1.
Paul CUMMINS
6 Dan
Paul Cummins School of Judo
VM2-81
1.
Dennis CUSTIUC
16 Mon
Swords JC
PCB-66
2.
Kirill CUSTIUC
10 Mon
Swords JC
MB-42
5.
Marin DARII
3 Kyu
Fudoshin JC
CB-73
3.
Callum DAVIDSON
13 Mon
SKK JC
CB-55
7.
Callum DAVIDSON*
13 Mon
SKK JC
JM-55
-
Jena DEEGAN
11 Mon
Galway JC
MG-36
3.
Robyn DEEGAN
11 Mon
Galway JC
PCG-44
2.
Anthony DELANEY
3 Dan
Kilkenny JC
VM2-81
2.
Alexei DIMIN
3 Mon
Swords JC
MB-24
5.
Sean DINEEN
2 Dan
Pinewood JC
SM-100
1.
Sean DINEEN*
2 Dan
Pinewood JC
VM1-100
1.
Simon DOEGE
1 Dan
RANDORI Berlin
JM-60
2.
Jake DOHERTY
12 Mon
Konarakai JC
CB-55
2.
Jake DOHERTY*
12 Mon
Konarakai JC
JM-55
1.
Miguel DOWLING
3 Kyu
Paul Cummins School of Judo
CB-50
3.
Ryan DOYLE
1 Kyu
Vale JC
CB-66
3.
Sonny DOYLE
8 Mon
Yamakwai
PCB-55
-
Ryan DOYLE*(5)
1 Kyu
Vale JC
JM-66
-
Aleksandrs DROZDOVS
1 Kyu
Swords JC
PCB-55
2.
Clemence DUBREZ (5)
1 Dan
NUI Galway JC
SW-63
2.
Tomass DUDA-CACS
7 Mon
Swords JC
MB-34
2.
Garry EGAN
1 Kyu
Portmarnock JC
VM2-73
2.
Leo ERDMANN
1 Kyu
RANDORI Berlin
JM-90
1.
Stephen EVANS
1 Dan
Mold JC
VM2-90
2.
Glen FERRIER
4 Mon
Clyde JC
MB-27
2.
Aaron FITZGERALD
?
Muskerry Judo
MB-27
1.
Levi FITZGERALD
?
Muskerry Judo
PCB-60
3.
Ella FITZPATRICK
4 Kyu
Kilkenny JC
CG+63
2.
Ella FITZPATRICK*
4 Kyu
Kilkenny JC
JW+70
2.
Stephen FLAHERTY-KELLY
2 Kyu
Galway JC
JM-81
2.
Eoin FLEMING (1)
2 Dan
Yamakwai
SM-90
3.
Klaudyna FLORCZAK
12 Mon
Fudoshin JC
CG-57
3.
Klaudyna FLORCZAK*
12 Mon
Fudoshin JC
JW-57
-
Cian FORDE
6 Mon
Killarney JC
PCB-38
2.
Ciara FORDE
6 Mon
Killarney JC
MG-28
3.
Darragh FORDE
9 Mon
Killarney JC
MB-30
-
Kate FORDE
9 Mon
Killarney JC
MG-40
3.
Liadh FORDE
6 Mon
Killarney JC
MG-32
1.
Luca FUSCO
2 Mon
KSJ
MB-24
-
Ethan GARDINER
2 Kyu
Abbey JC
CB-66
-
Ethan GAVARD
?
Oranmore JC
MB-38
5.
Alexandru GINGA
6 Mon
Higashi
MB-42
7.
Lukas GIRDZIUS
1 Kyu
Spartan JC
SM-100
2.
Bearach GLEESON (2)
1 Dan
Swords JC
JM-73
2.
Bearach GLEESON* (2)
1 Dan
Swords JC
SM-73
1.
Daniel GLIGOR
2 Kyu
Fudoshin JC
CB-60
1.
Daniel GLIGOR*
2 Kyu
Fudoshin JC
JM-60
1.
Alan GOGGINS
1 Kyu
Wild Geese JC
VM2-66
3.
Arthur GOLOVKO
?
Oranmore JC
MB-30
-
Paul GRADY
1 Dan
Clyde JC
VM1-90
2.
Callum GREEN
17 Mon
Konarakai JC
CB-66
1.
Joshua GREEN (1)
1 Dan
Konarakai JC
JM-73
1.
Callum GREEN*(2)
17 Mon
Konarakai JC
JM-66
3.
Finnan GRIFFIN
5 Mon
Galway JC
PCB-55
3.
Daniel GRIMLEY (6)
2 Dan
REN-BU-KAN
SM-73
5.
Daniel GRIMLEY*
2 Dan
REN-BU-KAN
VM1-73
-
Horens GROZGALIS
1 Kyu
Portmarnock JC
CB-73
2.
Josh GUNN
7 Mon
Paul Cummins School of Judo
PCB-46
-
Henri HANNULA
1 Dan
Finnish Judo Assoc
SM-90
1.
Jason HARKIN
6 Mon
Samurai Uladh JC
PCB-38
3.
Leah HARWOOD
10 Mon
SKK JC
PCG-63
3.
Karis HAUGHTON-BROWN
1 Kyu
Vale JC
CG+63
1.
Karis HAUGHTON-BROWN*
1 Kyu
Vale JC
JW-63
2.
Kevin HEMEI
4 Mon
Higashi
MB-34
-
Caitlin HENRY
13 Mon
Coleraine JC
PCG-57
1.
Conor HICKEY
5 Mon
Athenry JC
MB-24
1.
Jessica HICKEY
14 Mon
Galway City School of Judo
PCG-52
3.
Abbie HICKSON
10 Mon
Paul Cummins School of Judo
PCG-44
1.
Lucy HICKSON
11 Mon
Paul Cummins School of Judo
CG-57
2.
Lucy HICKSON*
11 Mon
Paul Cummins School of Judo
JW-57
3.
Maelle HOLDER
10 Mon
Budoqwai
PCG-63
2.
Darragh HORGAN
9 Mon
Killarney JC
PCB-66
3.
Oran HORGAN
9 Mon
Killarney JC
MB-42
1.
Matthew HORNER
2 Dan
Bradford JC
VM2+100
1.
Matthew HORNER
2 Dan
Bradford JC
SM+100
2.
Michael HULL
?
Paul Cummins School of Judo
MB-30
5.
Ion IOVU
5 Kyu
Higashi
JM-90
3.
Stefan IOVU
?
Higashi
MB-30
5.
Gabriel ISAC
4 Mon
Higashi
MB-38
-
Pols JANKOVS
5 Mon
Oranmore JC
MB-30
3.
Evangelos KAMPE
13 Mon
The Budokwai
PCB-55
1.
Alex KARABIN
2 Kyu
Fudoshin JC
CB-66
2.
Alex KARABIN* (4)
2 Kyu
Fudoshin JC
JM-66
-
Erkka KARI
1 Kyu
Meido Kan
SM+100
1.
Sean KASPEREK
?
Swords JC
MB-38
3.
Kris KAVANAGH
1 Dan
REN-BU-KAN
SM-60
3.
Kris KAVANAGH*
1 Dan
REN-BU-KAN
VM1-66
2.
Timothy KAY
1 Dan
Wild Geese JC
SM-73
7.
Timothy KAY*
1 Dan
Wild Geese JC
VM1-73
3.
Alexandra KELLY
5 Mon
Swords JC
MG-40
-
Sienna KELLY
5 Mon
Swords JC
MG-28
-
Tim KELLY (6)
2 Dan
Killarney JC
SM-81
7.
Mathew KESTEVEN
12 Mon
SKK JC
CB-55
7.
Marat KIRJUSINS
10 Mon
Swords JC
MB-42
3.
Jessika KOENIG
1 Kyu
RANDORI Berlin
JW+70
3.
Jessika KOENIG*
1 Kyu
RANDORI Berlin
SW+78
2.
Mateusz KOS
3 Mon
Yamakwai
MB-30
-
Elias KÖRKKÖ (3)
1 Dan
Finnish Judo Assoc
SM-66
2.
Aku LAAKKONEN (1)
1 Kyu
Meido Kan
SM-81
1.
Ben LEVY
13 Mon
Budoqwai
PCB-60
1.
Sonny LLESHI
?
Lusk Judo Kan
MB-30
7.
Robin LOWRY
11 Mon
Coolmine JC
JW-57
1.
Robin LOWRY* (2)
11 Mon
Coolmine JC
SW-57
1.
Vicktoria LUBECKA
7 Mon
Bushido
MG-28
3.
Olga LYASHEVSKA
2 Dan
Galway JC
SW-78
1.
Olga LYASHEVSKA*
2 Dan
Galway JC
VW-70
2.
Kristan LYNE
4 Mon
Kerry School of Judo
PCB-50
-
Erika LYSENKO
16 Mon
Konarakai JC
CG-63
2.
Erika LYSENKO*
16 Mon
Konarakai JC
JW-63
3.
Harry MAGUIRE
2 Mon
Kerry School of Judo
MB-24
7.
Francesco MALATINI
1 Dan
Wild Geese JC
JM-73
3.
Francesco MALATINI*
1 Dan
Wild Geese JC
SM-73
7.
Nikita MALOVS (4)
3 Kyu
Kerry School of Judo
SM-90
5.
Sofia MANCA
?
Budoqwai
PCG-48
2.
James MANGION
12 Mon
Oranmore JC
MB-30
1.
Jenna MASSEY
10 Mon
SKK JC
PCG-36
1.
Zach MC FADDEN
5 Mon
Konarakai JC
MB-34
3.
Aodhan MC GIVERN
10 Mon
The Judo Academy
MB-42
5.
Conall MC GIVERN
13 Mon
The Judo Academy
PCB-46
3.
Brian MC HUGH
5 Mon
Bushido
MB-34
-
Ciara MC HUGH
7 Mon
Bushido
MG-40
3.
Kathleen MC NAUGHT
1 Dan
Samurai Uladh JC
SW-70
3.
Eilidh MCARDLE MOORE
?
Swords JC
MG-32
-
Ruaraidh MCARDLE MOORE
?
Swords JC
MB-34
-
Gemma MCAULEY
11 Mon
Abbey JC
CG-63
5.
Emma MCBRIDE
8 Mon
St Columbs PK JC
PCG-63
1.
Daniel MCCALLION
8 Mon
Samurai Uladh JC
PCB-60
-
Bethany MCCAULEY
14 Mon
Konarakai JC
PCG-52
2.
Lauen MCCLINTOCK
1 Kyu
Abbey JC
CG-63
3.
Liam MCDAID
7 Mon
Konarakai JC
CB-55
5.
Ben MCDONAGH
8 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-46
5.
Tiffany MCDONALD
1 Dan
REN-BU-KAN
JW-57
-
Tiffany MCDONALD* (3)
1 Dan
REN-BU-KAN
SW-57
-
Brian MCGILLOWAY (7)
2 Dan
REN-BU-KAN
SM-81
-
Brian MCGILLOWAY*
2 Dan
REN-BU-KAN
VM1-81
3.
Dylan MCGRATH
16 Mon
Bushido
PCB-42
3.
Sean MCGUINNESS
6 Kyu
Galway JC
JM-60
3.
Cathair MCGURK
12 Mon
REN-BU-KAN
MB-34
3.
Caolan MCKEE (3)
18 Mon
Yamakwai
JM-73
5.
Ruadhán MCKENNA
?
Muskerry Judo
MB-46
1.
Niamh MCLAUGHLIN
5 Mon
Konarakai JC
MG-36
5.
Odhran MCLAUGHLIN
3 Kyu
Konarakai JC
CB-73
-
Odhran MCLAUGHLIN* (7)
3 Kyu
Konarakai JC
JM-73
-
Eddie MCLOUGHLIN (4)
2 Dan
Swords JC
SM-73
2.
Michael MCMILLAN
1 Kyu
UUC
SM-100
3.
Michael MCMILLAN*
1 Kyu
UUC
VM1-100
3.
Anatolie MIHALAS
3 Mon
Higashi
MB-30
7.
Nikola MILANOVIC
1 Dan
HRABRO SRCE
VM1+100
1.
Anne Marie MINOGUE (4)
6 Kyu
Kilkenny JC
SW-57
-
Anne Marie MINOGUE*
6 Kyu
Kilkenny JC
VW-57
2.
Oliver MONTGOMERY
5 Mon
Abbey JC
MB-42
-
Joshua MOORE
10 Mon
Athenry JC
MB-30
3.
Robert MORROW
2 Dan
Simply Judo
VM2-66
3.
Jamie MULLAN
6 Mon
Konarakai JC
MB-34
-
Caoimhe MURPHY
14 Mon
Oranmore JC
CG-48
2.
Eireann MURPHY
16 Mon
Oranmore JC
MG-36
5.
Luke MURPHY
18 Mon
Oranmore JC
PCB-38
1.
Sadhbh MURPHY
14 Mon
Oranmore JC
MG-36
1.
Seán MURPHY
12 Mon
Kerry School of Judo
CB-60
-
Thomas MURPHY
?
Oranmore JC
CB-66
-
Richard MURPHY (2)
3 Dan
Oranmore JC
SM-66
3.
Richard MURPHY*
3 Dan
Oranmore JC
VM2-66
1.
Seán MURPHY*
12 Mon
Kerry School of Judo
JM-60
3.
Colin MURRAY
10 Mon
Ashbourne
CB-55
3.
Conor MURRAY
11 Mon
Lion JC
CB-50
2.
Dónal MURRAY
7 Mon
Wild Geese JC
PCB-55
-
Ewan MURRAY
16 Mon
The Judo Academy
CB-50
-
Arttu MÄÄTTÄ (3)
3 Dan
Finnish Judo Assoc
SM-81
2.
Octavian NACU (2)
3 Dan
Portmarnock JC
SM-81
5.
Valeriu NACU (2)
2 Dan
Portmarnock JC
SM-90
2.
Artiom NACU (3)
3 Dan
Portmarnock JC
SM-73
3.
Callum NASH (1)
1 Dan
Yamakwai
JM-66
1.
Callum NASH* (1)
1 Dan
Yamakwai
SM-66
1.
Andras NEMETH (8)
1 Dan
RANDORI Berlin
SM-81
3.
Una NIC CATHMHAOIL
3 Mon
REN-BU-KAN
MG-32
7.
Daniel NICHOLSON
9 Mon
Simply Judo
PCB-55
-
Christo NIKOLAEV
9 Mon
Makedomaxos
JM-66
2.
Ilias NIKOLAEV
9 Mon
Makedomaxos
CB-73
3.
Michelle NÍ ÓGÁIN
3 Kyu
Club Judo Leitirmealláin
JW-57
2.
Michelle NÍ ÓGÁIN* (6)
3 Kyu
Club Judo Leitirmealláin
SW-57
3.
Ali O DONOGHUE
9 Mon
Killarney JC
PCG-44
3.
Jamie O DONOGHUE
1 Kyu
Killarney JC
SM-60
2.
Elysia O LEARY
10 Mon
Kodokan JC
PCG-52
5.
Aislinn O'DEA
10 Mon
Limerick JA
CG-48
1.
Aedan O'DOHERTY
8 Mon
Konarakai JC
CB-60
2.
Eric O'DONNELL
2 Dan
Galway JC
VM1-73
3.
Saoirse O'DONNELL
8 Mon
Galway JC
MG-28
2.
Caoimhin O'NEILL
6 Mon
REN-BU-KAN
MB-34
7.
Ciarda O'NEILL
12 Mon
REN-BU-KAN
PCG-36
2.
Oisin O'NEILL
12 Mon
REN-BU-KAN
PCB-42
-
Victoria OCHALA
1 Kyu
Swords JC
CG-63
3.
Paul OLEARY
1 Dan
Shori JC
VM2-100
2.
Hannah OLIVER
10 Mon
Swords JC
MG-36
3.
Kevin OLIVER
12 Mon
Swords JC
CB-50
3.
Iwona OSENKOWSKA
2 Dan
Paul Cummins School of Judo
VW-70
3.
Aram OVAKIMYAN
10 Mon
Paul Cummins School of Judo
CB-60
-
Helin OZASLAN
3 Mon
Kerry School of Judo
MG-36
7.
Zara OZASLAN
4 Mon
Kerry School of Judo
MG+48
1.
Christopher PALMER
15 Mon
Kerry School of Judo
CB-55
3.
Sarah PALMER
6 Mon
Kerry School of Judo
MG-40
-
Stephen PALMER
14 Mon
Kerry School of Judo
CB-60
-
T.J. PALMER (3)
15 Mon
Kerry School of Judo
JM-66
3.
Christopher PALMER*
15 Mon
Kerry School of Judo
JM-55
2.
Jonny PATTERSON
3 Kyu
REN-BU-KAN
SM+100
5.
Joseph PEDEN
13 Mon
Clyde JC
CB-55
1.
Paul PENDER
2 Kyu
Galway JC
SM+100
3.
Paul PENDER*
2 Kyu
Galway JC
VM1+100
3.
Oskar PREDKA
7 Mon
Bushido
MB-38
-
Andrejs PROCEVSKIS
3 Mon
REN-BU-KAN
MB-38
7.
Kevinas RAMOSKA*
2 Kyu
Fudoshin JC
JM-90
2.
Nike RASCHER
2 Dan
RANDORI Berlin
JW-63
1.
Nike RASCHER* (1)
2 Dan
RANDORI Berlin
SW-63
1.
Maria RAZGRADSKAIA
3 Mon
Swords JC
MG-40
1.
Diego RINALDIN
1 Dan
Wild Geese JC
JM-73
5.
Lydia RITCHIE
5 Dan
Paul Cummins School of Judo
SW-57
-
Lydia RITCHIE*
5 Dan
Paul Cummins School of Judo
VW-57
3.
Breanna ROBINSON
5 Kyu
Abbey JC
CG+63
3.
Dionne ROGERS
?
Kerry School of Judo
MG-36
-
Donna ROGERS
?
Kerry School of Judo
PCG-57
3.
Bien ROSALES
4 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-42
7.
Andrew ROSS
7 Mon
Clyde JC
CB-55
5.
Jean-Jacques ROUX
4 Mon
Portmarnock JC
VM2-73
1.
William ROWLINSON
1 Dan
Abbey JC
SM-81
-
William ROWLINSON*
1 Dan
Abbey JC
VM1-81
2.
Neil RYAN
2 Dan
Yamakwai
VM1-73
2.
Sophia RYAN
3 Mon
Yamakwai
MG-28
1.
Kimi SAKSIDA
10 Mon
Swords JC
MB-46
2.
Zsombor SAROSY
5 Mon
Spartan JC
PCB-60
-
Harry SCOTT
9 Mon
Yamakwai
MB-34
5.
Omar SHAHIN
10 Mon
The Budokwai
PCB-60
3.
Albert SHAHUMYAN
11 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-38
5.
Maxim SHNYRUK
2 Mon
Higashi
MB-24
5.
Oles SHNYRUK
8 Mon
Higashi
MB-34
1.
Shauna SIMPSON
5 Mon
Lion JC
MG-44
2.
Ray SLATTERY
1 Dan
Limerick JA
SM-100
3.
Ray SLATTERY*
1 Dan
Limerick JA
VM2-100
1.
James SMITH
15 Mon
Yate Star
PCB-42
2.
David SOMMERVILLE
1 Dan
Clyde JC
CB-73
1.
Jacob STRANSKY (5)
1 Kyu
Czech Masters JC
SM-66
-
Jacob STRANSKY*
1 Kyu
Czech Masters JC
VM1-66
3.
Jersey SURGEONOR
8 Mon
Abbey JC
MG-44
1.
Matthew SWEENEY
16 Mon
Clyde JC
CB-66
3.
Oliwia SZYCKO
4 Kyu
Judo Gryf Slupsk
PCG-63
3.
Kalim TAHIR
?
Coolmine JC
MB-34
-
Momoko TANAKA
9 Mon
Galway JC
MG-32
2.
Riki TANAKA
10 Mon
Galway JC
MB-38
7.
Donal TANNAM
5 Dan
Wild Geese JC
VM2-66
2.
Mihail TAULEANU (6)
2 Dan
Portmarnock JC
SM-90
5.
Alexandra TODD
5 Mon
Spartan JC
MG-36
7.
Wiktoria TOMERA
10 Mon
SKK JC
PCG-57
2.
Tommy TREACY (3)
4 Kyu
Limerick JA
SM-90
7.
Ryan TURNBULL (6)
1 Dan
Destination Judo
JM-73
7.
Olivia TURNER
1 Dan
Samurai JC
JW+70
1.
Olivia TURNER*
1 Dan
Samurai JC
SW-78
2.
Daniel TYNAN
11 Mon
Galway JC
MB-42
3.
Rory TYRRELL
1 Kyu
Vale JC
CB-50
1.
Rory TYRRELL*
1 Kyu
Vale JC
JM-55
3.
Philip URBAN
5 Mon
Higashi
MB-30
-
Alexander USANOV
12 Mon
Swords JC
PCB-60
2.
Tommi VALTONEN
1 Dan
Finnish Judo Assoc
SM-60
1.
Richard VANIUKEVICH (4)
1 Dan
Fudoshin JC
JM-73
3.
Richard VANIUKEVICH* (5)
1 Dan
Fudoshin JC
SM-73
3.
Jamie VARDEN
6 Mon
Bushido
MB-24
3.
Yegor VARONIK
1 Dan
Higashi
JM-81
1.
Yegor VARONIK*
1 Dan
Higashi
SM-81
5.
Renats VOITKUNS
?
Fudoshin JC
MB-46
3.
Cory WALKER
10 Mon
Athenry JC
MB-30
2.
Katelyn WALSH
2 Mon
Lion JC
MG-36
2.
Lillian WALSH
2 Mon
Lion JC
MG-32
3.
Colla WARD
8 Mon
Yamakwai
MB-42
2.
Eamonn WARD
8 Mon
Yamakwai
PCB-42
3.
James WARD
2 Dan
Paul Cummins School of Judo
SM-81
-
Robyn WARD
12 Mon
Devizes
PCG-52
1.
Rory WARD
2 Kyu
NUI Galway JC
SM-81
-
James WARD*
2 Dan
Paul Cummins School of Judo
VM1-81
3.
David WASIL
4 Mon
Oranmore JC
MB-27
5.
Penny WELLS
1 Kyu
Lion JC
CG-63
1.
Penny WELLS*
1 Kyu
Lion JC
JW-63
3.
Kyle WILKINGSON
13 Mon
SKK JC
CB-60
3.
Katie WINDLE
10 Mon
SKK JC
PCG-48
3.
Lucy WINDLE
10 Mon
SKK JC
PCG-48
1.
Gabriella WITTELS
4 Mon
Spartan JC
MG-32
7.
Michael WOOTTON
2 Dan
Hanley JC
VM1-73
1.
Ava WORTH
9 Mon
Paul Cummins School of Judo
PCG-57
3.
Benjamin WORTH
6 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-27
7.
Jack WORTH
8 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-38
3.
James WORTH
5 Mon
Paul Cummins School of Judo
MB-27
5.
Tomasz WOZNIAK
1 Dan
REN-BU-KAN
VM1+100
3.
Roman YANISZEWSKI
2 Dan
LEGIOL WARSAW
VM1-100
2.
Agnese ZACCHEI
1 Kyu
Paul Cummins School of Judo
VW-70
3.
Takehiro ZAKO (6)
1 Dan
Wild Geese JC
SM-66
-